15. října 2018 svátek má Tereza

Výhra Jestřábů v Kadani 3:2!

Neděle, Únor 4, 2018 - 11:13
Redakce
Kadaň/Prostějov – O zápasu s Kadaní rozhodla až přesilovka v prodloužení. Jestřábi dokázali potřetí překonat výborného Dvořáka v brance Kadaně.

Hned od začátku první třetiny Prostějov dokazoval, že je lépe postaveným týmem v tabulce. Už ve třetí minutě šli Jestřábi do vedení, když se do Žovincovi přihrávky opřel Nouza a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poté se ovšem Jestřábi spíše zatáhli a nechali domácí, aby se dostali do hry. To se hostům vymstilo v 18. minutě, kdy v přesilovce skóroval domácí Tůma. V závěru mohli jít hosté znovu do vedení, ale Švec a po něm Venkrbec ani jeden z brejků neproměnili. (1:1)

Blíže k druhé brance měli Hanáci, kteří dvakrát trefili pouze brankovou konstrukci. Nejdříve v 31. minutě ujel domácí obraně Dvořáček, ale jeho střelecký pokus směřoval pouze do tyče. O pět minut později ho napodobil střelou do brankové konstrukce Fiala. Kadaň většinu třetiny pouze bránila. (0:0)

Třetí třetina o ničem nerozhodla a ani nenabídla žádnou strhující podívanou. Ve 45. minutě se Prostějovský tým dostal do vedení zásluhou Rašnera, který zužitkoval přečíslení dva na jednoho, ale prakticky hned po buly se prosadil střelou nad rameno Neužila Chrpa. Do konce třetiny si prostějovští zahráli ještě dvě přesilové hry, ale bohužel nedokázali proměnit ani jednu. (1:1)

Co se jim nepovedlo během šedesáti minut, dokázali v prodloužení. Tomáš Divíšek ukončil utkání gólem a vystřelil hanákům dva body za výhru 3:2 po prodloužení. (0:1)

Zdroj: LHK Jestřábi