Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. června 2018 svátek má Květa

Výsledky šachového turnaje

Výsledky šachového turnaje

Úterý, Červenec 4, 2017 - 10:45
Redakce
Prostějov – 10. června proběhl další ročník turnaje v šachu CHESS Prostějov OPEN 2017. Sympatická byla účast dvojice otců našich šachových nadějí, kteří odehráli pravděpodobně první turnaj ve svém životě.

 

Favorité zahájili turnaj výhrami, silnější hráči se mezi sebou začali střetávat od 3. kola. Po zásluze turnaj vyhrál Vladimír Adámek, který je novým členem Rošády.

 

Na druhém místě skončil Roman Závůrka (SK Prostějov), který odvedl svůj standardní profesorský výkon bez prohry, na první místo to tentokrát nestačilo.

 

Největším překvapením byl ovšem výkon Jiřího Fialy (SK Prostějov). Vzpomněl si na dřívější časy, v ostrých pozicích se orientoval naprosto bez problému, v posledním kole ve velkém stylu porazil Petra Zatloukala a získal skvělé 3. místo. Všechny přesvědčil o tom, že stále ještě nezapomněl hrát kombinační šach.

 

Nejlepší ženou se stala Jana Indrová (Londinová) na 19. místě, když ji o lepší umístění připravil v posledním kole synovec Šimon.

 

Mezi žáky exceloval stále se lepšící Šimon Londin (SK Prostějov), který skončil na celkovém 4. místě. Nejmladším účastníkem byl Petr Novotný, nejstarším František Štec.

 

Autor fotografií: 
Milan Londin