Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Výstava fotografií prostějovské fotografky Venduly Burgrové!

Výstava fotografií prostějovské fotografky Venduly Burgrové!

Úterý, Leden 2, 2018 - 09:46
D.S.
Prostějov – Prostějovská fotografka se ve své autorské tvorbě zaměřuje na sociální témata s problematikou subkultur. Mezi její tvorbou můžete nalézt fotografie typu Cosplay či Pinup, nebo dlouhodobý projekt časosběrný dokument “Stromečky”.
Foto: M. Macík

 

Vendula Burgrová (1993) je fotografka, která se ve své autorské tvorbě zaměřuje v poslední době na sociální témata s problematikou subkultur, jako jsou Cosplay či Pinup, mezi její dlouhodobé projekty se řadí například časosběrný dokument “Stromečky” (rodiny s jejich vánočními stromy, letos již osmým rokem) či témata jako domácí zabijačka (“Posvícení”) a vizuální deníky (“Deficit”).

 

Vendula Burgrová studuje magisterský program v Ateliéru Reklamní fotografie ve Zlíně, v její závěrečné diplomové práci se věnuje mizející architektuře kulturních domů. Lidé na výstavě „Kde domov můj“ uvidí domov české rodiny, která v roce 1969 emigrovala do Kanady a svým interiérem si stále připomíná svou vlast.

 

Vernisáž v pátek 12. ledna 2018 v 17 hodin. Výstava otevřena do 31. ledna 2018, po - čt 9 - 12 a 13 - 15 a pá 9 – 12 a při večerních a víkendových akcích. Magistrát města Prostějova, Odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb, Školní 4, Prostějov.