Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Výtěžek nedělního koncertu pomůže dobromilické faře

Výtěžek nedělního koncertu pomůže dobromilické faře

Pátek, Září 12, 2014 - 11:15
H. Baronová, M. Havelka
Dobromilice – Opravy církevních objektů jsou nákladnou investicí, zároveň v dlouhodobém horizontu realizace. V Dobromilicích se nejprve začalo s opravou kostela Všech svatých, nyní farní společenství se snaží realizovat opravu zdejší fary k dalšímu využití.

Jak nás informoval jeden z tamních kostelníků Robert Kolář, rekonstrukce zdejší fary probíhá druhým rokem. „V loňském roce nás půlmilionovou půjčkou podpořilo olomoucké arcibiskupství. Díky tomu se podařilo zrekonstruovat střechu fary a ušetřené prostředky využíváme k opravám dalších částí,“ řekl Týdeníku R. Kolář.

Na podporu oprav, které jsou prováděny zejména svépomocí, proběhl v neděli také benefiční koncert pěveckého sboru brněnské katedrály Magnificat pod vedením ředitele kúru a varhaníka Katedrály svatého Petra a Pavla v Brně Petra Koláře. V tomto případě není shoda příjmení náhodná. „Bratra jsem provázel opravovanou farou a při té příležitosti mi nabídl možnost uspořádání tohoto benefičního koncertu,“ pokračuje Robert Kolář. Ten se uskutečnil ke Svátku Narození Panny Marie v neděli 6. září odpoledne.

 

Kromě výtěžku určeného právě pro další pokračování rekonstrukce, koncert také upozornil na samotný fakt, že práce na opravách probíhají a především díky dobrovolníkům z řad farníků, kteří obětují svůj čas a úsilí a v neposlední řadě také prostředky. „Lidé přispívají také v pravidelných sbírkách, i samostatnými přímými dary. Nákladná byla už samotná oprava kostela, takže prostředky používáme jak na splácení půjčky na tuto opravu, tak k dalším nákladům na rekonstrukci fary, která bude využita zejména pro společenský život farnosti,“ uzavírá Robert Kolář.   

Autor fotografií: 
Robert Kolář