Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Začíná 10. ročník Aplausu!

Začíná 10. ročník Aplausu!

Středa, Říjen 4, 2017 - 12:48
Redakce
Prostějov – Aplaus 2017 zahájuje ve středu 4. října Poprask na laguně pražského Studia DVA. Závěrečný program SUPERPARTY ZASLOUŽÍ APLAUS moderovaný Petrem Salavou je na programu ve středu 25. Října.

 

Evě Holubové, Bohumilu Kleplovi, Janě Krausové, Kryštofu Hádkovi, Mojmíru Maděričovi, Janě Plodkové, Petru Čtvrtníčkovi, Jiřímu Vyorálkovi a dalším hercům budou v Prostějově v říjnu tleskat návštěvníci desátého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2017. Potlesk nepochybně sklidí také Marie Rottrová se skupinou Neřež, Karel Šíp s Josefem Náhlovským, a do poslední chvíle utajeným hostem posledního programu, kterým je SUPERPARTY ZASLOUŽÍ APLAUS.

 

„Tímto setkáváním jsme zdůraznili roli stagiony jako hostitele. Když jsme v roce 2008 s Aplausem začínali, zamýšleli jsme uspořádat tři ročníky. Letos dosáhneme dvojciferného čísla,“ řekl šéf pořádající společnosti TK PLUS Miroslav Černošek s tím, že prvotním a hlavním záměrem pořadatelů bylo pozvat na prostějovské jeviště umělce zvučných jmen.

 

Jiřina Bohdalová, Jiří Štěpnička, Milan Lasica, Miroslav Donutil, Jiří Langmajer, Boleslav Polívka, Juraj Kukura, Emília Vášáryová, Kamila Magálová, Anna Polívková, Milan Kňažko, Ondřej Vetchý, Ivana Chýlková, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Jan Vondráček, Karel Heřmánek a mnozí další slavní umělci, kteří se na prostějovském jevišti v uplynulých devíti letech vystřídali, jsou podle Černoška důkazem, že záměr pořadatelů byl naplněn mírou vrchovatou.

 

Všech devět ročníků provázel značný zájem publika – 27 představení navštívilo celkem 13 340 diváků, což činí průměrnou návštěvnost 494 diváků na jedno představení při kapacitě 513 míst v hledišti.

 

Aplaus 2017 zahájí ve středu 4. října Poprask na laguně pražského Studia DVA. Slavná klasická komedie v podání výrazných hereckých osobností je zárukou opravdu kvalitní zábavy, divácké ohlasy mluví o slzách od smíchu a mimořádných hereckých výkonech.

 

Druhým titulem budou ve středu 11. října Hamleti Divadla Na zábradlí Praha. Autorská inscenace na téma hereckého života klade spoustu otázek: Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Co všechno se na jevišti smí a nesmí? Sedm herců otvírá divákům pozoruhodný pohled do vlastních řad.

 

Závěrečný program SUPERPARTY ZASLOUŽÍ APLAUS moderovaný Petrem Salavou je na programu ve středu 25. října.

 

Další tradicí přehlídky Aplaus je podpora studentského Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera. „V uplynulých devíti letech jsme Pointu předali šeky v celkové hodnotě 135 tisíc korun. Letos k nim přibude dalších patnáct,“ prohlásil Miroslav Černošek.

 

 

 

Autor fotografií: 
Městské divadlo Prostějov