Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Zloděj ukradl peněženku přímo na úřadě

Zloděj ukradl peněženku přímo na úřadě

Úterý, Září 12, 2017 - 14:10
Redakce
Prostějov – I na úřadech se mohou pohybovat pochybné osoby, proto si dávejte pozor i na takových místech. Žena byla okradena na úřadě o peněženku, kde měla kromě peněz a platební karty i doklady sebe a svých dětí.

 

V pondělí 11. září v době od 9:15 do 9:30 hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel v budově úřadu na náměstí Spojenců v Prostějově osmadvacetileté ženě peněženku. 

 

S peněženkou, kterou měla žena volně odloženou vedle sebe, přišla i o platební kartu, doklady své a svých dětí a finanční hotovost 4 200 korun a 150 chorvatských kun. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na bezmála 5 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

 

Upozornění Policie ČR

 

Pokud se nechcete stát obětí zlodějů, musíte být obezřetní a své osobní věci si hlídat v každém prostředí. Tedy nejen např. při nakupování, cestování hromadnými prostředky, trávení volného času, ale-i v budovách úřadů. Také zde se mohou pohybovat osoby s nižším morálním kreditem, které nebudou váhat se na váš úkor obohatit a využijí vaší neopatrnosti a věci vám seberou.

 

Autor fotografií: 
Redakce