Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Publicistika

Čtvrtek, Březen 16, 2017 - 15:15
Mýtus o činnosti sportovní komise, spočívá v rozdělení finančních podpor pro sportovní kluby v Prostějově. Musíme říci, že tomu tak není. Komise se vyjadřuje a dává doporučení Radě města Prostějova. Je pravda, že komisi byla letos přidělena částka ve výši 500.000. – Kč. Tu má k dispozici pro rozdělení dle svého uvážení podle podaných žádostí. I tak konečné rozhodnutí má již zmíněná Rada. Letos na tuto částku bylo přijato 70 žádostí od sportovních klubů.Ovšem tímto naše práce nekončí.
Dominika
Úterý, Březen 14, 2017 - 14:30
Prostějov – Vzniká spousta spekulací o tom, kolik pořízení a provoz EET stojí. Proto Vám přinášíme přehled o cenách pořízení EET a o jeho následném provozu. Pořízení EET se týká také trhovců a kolotočářů. Druhá vlna se může týkat i kadeřnic, automechaniků i jiných živnostníků.
Dominika
Pátek, Březen 10, 2017 - 12:45
Prostějov – V životě každého člověka představuje prvních 25 let obrovský kus cesty. Od narození, přes první dětské krůčky a slůvka, základní vzdělání, profesní přípravu, dospělost, první zaměstnání, atd. Kolik zážitků, snů a plánů, malých či velkých vítězství, někdy i proher. To, co každý z nás za čtvrtstoletí prožije, se dá jen velmi těžce vyjádřit v několika řádcích jednoho článku. Stejně je tomu tak při snaze postihnout historii jedné organizace.
Dominika
Pondělí, Březen 6, 2017 - 14:30
Směrnice EU o zbraních žádá povinné hlášení vzduchovek na policii. Sobotka s Chovancem si sice teď hrají na ty, kdo nás před diktátem EU ochrání, podstatný je ovšem fakt, že nemáme na výběr.
Dominika
Čtvrtek, Březen 2, 2017 - 13:15
Prostějov – Na zastupitelstvu města i na sociálních sítích opakovaně zaznívají domněnky, že společnost Vodovody a kanalizace neplní svou zákonnou povinnost a neposkytuje informace. Jak to tedy s poskytováním informací týkajících se VAKu ve skutečnosti je?
Dominika
Středa, Březen 1, 2017 - 15:45
Prostějov – Popeleční středa je v kalendáři první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Odepřete si něco během postního období před Velikonocemi?
Dominika
Pondělí, Únor 20, 2017 - 09:00
Beseda o rehabilitaci starého židovského hřbitova ve Studentské ulici, na níž zazněla i tato věta, mi mimoděk naznačuje, v čem může také spočívat příčina neporozumění.
Dominika
Úterý, Únor 14, 2017 - 12:45
Zkusme si do celé anabáze s rehabilitací starého židovského hřbitova v Prostějově místo židovské komunity dosadit třeba Kelty, druidy a menhiry. Příběh by mohl znít asi takto…
Dominika
Sobota, Únor 11, 2017 - 15:45
V prosinci uplynulého roku 2016 se objevila v necenzurovaných, nezávislých médiích zajímavá informace. Protože zpráva sdělovala aktualitu s pozitivním pohledem na osobu ruského prezidenta Putina, oficiální sdělovací prostředky se ani slůvkem nezmínily.
Dominika
Čtvrtek, Únor 9, 2017 - 14:00
Máme před sebou opět neslavné výročí 25. února roku 1948. Co se tenkrát stalo, není třeba dlouze vysvětlovat, je to v učebnicích, filmech, televizních pořadech…
Dominika

Stránky