Proplácení faktur v cizí měně

Jak v praxi funguje proplácení faktur?

Každá firma má závazky i pohledávky. Musí hradit faktury, které přijme od dodavatelů, ale i sama vystavuje faktury pro své odběratele. Každá faktura má určitou splatnost, kterou je třeba dodržet. Někdy by však firma ráda přijala peníze o něco dříve, na druhé straně zase zaplatila přijaté faktury o něco později. I v tomto případě však existuje řešení. Jde o faktoring (proplácení faktur), který v současnosti využívá mnoho firem. Proplácení faktur je výhodné zejména v případě rozvoje firmy a realizace svých investičních záměrů. Tak se pojďme společně podívat, jak vlastně funguje. 

Proplácení vystavených faktur

Splatnost a proplácení faktur
Jak se dají proplatit faktury?

Jak jsme již zmínili v úvodu, každá firma vystavuje faktury svým odběratelům. Pokud chcete peníze přijmout o něco dříve, jednoduše navštivte https://cashbot.cz/, zaregistrujte se, nahrajete faktury, které potřebujete proplatit a vy už jen jednoduše čekáte na jejich přijetí. Zpravidla můžete peníze očekávat do 24 hodin od jejich nahrání. Takové faktury je navíc možné pojistit v případě, že by se váš odběratel rozhodl nezaplatit. Jde o jakousi formu půjčky. Po přijetí peněz od vašeho odběratele peníze jednoduše převedete na účet toho, kdo vám proplácení faktury zajistil. Registrace je navíc zcela zdarma a nezabere vám více než pár minut. Vždy ji vykonává ten, kdo má oprávnění jednat jménem společnosti. Nastavíte si přihlašovací údaje, a také vyplníte informace o vaší firmě. Potřebné je nahrát výpisy z účtů v bance, různé osobní doklady a vyplnit dotazník. A to je všechno. Proplácení faktur se od tohoto momentu stane pro vás realitou. 

Chtěli byste odložit splatnost přijatých faktur?

Proplácení faktur funguje i v opačném případě, a tedy, když máte zájem o proplacení přijatých faktur. Pokud ji chcete dodavateli zaplatit až později (ne v termínu splatnosti), faktoring je způsob, který to udělá za vás. To znamená, že podobným způsobem nahrajete svou fakturu výše zmíněnou cestou a Cashbot ji za vás uhradí. Termín vrácení peněz si navíc vyberete sami. Skvělé, co říkáte? Proplácení faktur je moderním způsobem, jak své podnikání posunout na novou úroveň. Využívají ho mnohé firmy s cílem neomezovat své podnikání. Posuňte i vy vaše podnikání na zcela novou úroveň díky proplácení faktur.