Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Nehoda v pátek třináctého

Nehoda v pátek třináctého

Pondělí, Červenec 16, 2018 - 09:44
Redakce
Brodek u Prostějova – Pátek 13. nebyl šťastným dnem pro všechny. Cyklista po havárii nadýchal 3,74 ‰ alkoholu a musel být převezen do prostějovské nemocnice. Nyní mu hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun.

 

V pátek 13. července v 19:00 hodin došlo v ulici Salajky v obci Brodek u Prostějova k havárii třiadvacetiletého cyklisty.

 

Muž se měl při jízdě pokusit vyhnout sloupu elektrického vedení umístěného uprostřed komunikace. To se mu vzhledem k jeho stavu nepodařilo a po letmém kontaktu se sloupem upadl na komunikaci. Při tom si způsobil zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Cyklista byl zjevně pod vlivem alkoholu, což se policistům potvrdilo i provedenou dechovou zkouškou, kterou u něho změřili hodnotu 3,74 ‰ alkoholu v dechu.

 

Nyní je pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu v případě prokázání viny hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.